Strona główna » Aga na podium na Majorce. Później Puchar Księżniczki Zofii

Aga na podium na Majorce. Później Puchar Księżniczki Zofii

by ZOZŻ

4 A.Skrzypulec 2016fot. Sailing Energy / World Sailing

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły drugie miejsce w klasie 470, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda były drugie w klasie 49erFX podczas zawodów MSC Regatta, które w dniach 8-10 marca 2019 odbyły się w Palma de Mallorca. Gratulujemy! Był to dobry sprawdzian przed Pucharem Księżniczki Zofii, rangi Pucharu Europy klas olimpijskich, który odbędzie się na Majorce w dniach 1-6 kwietnia. Piąty w klasie Laser Standard był z kolei Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), a piętnaste miejsce zajął jego klubowy kolega Tadeusz Kubiak.

W drugi weekend marca na hiszpańskiej Majorce odbyły się zawody Mallorca Sailing Center Regatta, dla żeglarzy klas olimpijskich. Na starcie stanęło 548 zawodników z 36 krajów, w tym 16 reprezentantów Polski. Bardzo dobrze w klasie 470 poradziły sobie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń), które ukończyły rywalizację na drugim miejscu, przegrywając tylko z aktualnymi mistrzyniami świata, Ai Kondo Yoshidą oraz Miho Yoshioką z Japonii i to zaledwie o jeden punkt. Na najniższym stopniu podium stanęły brązowe medalistki mistrzostw świata Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że stawka była mocna więc wynik naszych dziewczyn jeszcze bardziej cieszy (…)
Piąty w klasie Laser Standard był z kolei Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), a piętnaste miejsce zajął jego klubowy kolega Tadeusz Kubiak. Tutaj zwyciężył Włoch Giovanni Coccoluto przed Rosjaninem Maksimem Nikołajewem oraz Hiszpanem Joaquinem Blanco Albalatem (…). Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!
autor: ew/pya.org.pl

PS: Przypomnę, że nasza Aga już raz zdobyła ten prestiżowy Puchar Księżniczki Zofii w 2016 roku (na zdjęciu), a w 2017 była druga – trzymamy kciuki za kolejny sukces!