Strona główna » 53. Puchar Dnia Dziecka rozstrzygnięty

53. Puchar Dnia Dziecka rozstrzygnięty

by Piotr Stelmarczyk

Zakończyły się tegoroczne Regaty o Puchar Dnia Dziecka organizowane przez Centrum Żeglarskie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z trzech różnych klas. Wydarzeniu towarzyszył także Eko Piknik na lądzie.

W regatach wzięła udział prawie 100 zawodników w następujących kategoriach: Optimist szkółka, Optimist grupa B, ILCA 4 (Laser 4.7) oraz dwuosobowe załogi 29’er. Zawodnicy przyjechali do Szczecina z m.in.: Złocieńca, Goleniowa, Bolesławca, Dziwnowa, Olsztyna i Gdyni. W sobotę słoneczna i wietrzna pogoda (wiatr w porywach osiągał 14 węzłów!) pozwoliła na zorganizowanie 4 wyścigów. Po zakończeniu sportowych zmagań zawodnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, które czekały na nich w ramach odbywającego się na lądzie Europejskiego Eko Pikniku, którego organizatorem byli Europe Direct Szczecin oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Były bańki mydlane, malowanie twarzy, warsztaty oraz animacje.

Sobota była jednym dniem zawodów dla najmłodszych żeglarzy – szkółka. Na liście startowej znalazły się 24  nazwiska, ale jedynie 13 śmiałków stanęło w szranki. Najmłodsi musieli pokonać 5 wyścigów.

3. Eliza Maślanka – SEJK Pogoń

Drugiego dnia Regaty kontynuowano dla klas Optimist gr B, ILCA 4 oraz 29’er. Pogoda była już mniej łaskawa i zawodnicy mimo szczerych chęci przegrali z bezwietrzną aurą.

3. Hubert Frączkowski – Sejk Pogoń Szczecin

29’er