Strona główna » Zawodnicy Centrum Żeglarskiego mistrzami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

by ZOZŻ

Nasi Mistrzowie Optimista. Zawodnicy Centrum Żeglarskiego Oliwia Piotrowska i Stefan Geszke mistrzami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Regaty są najważniejszą imprezą roku dla tej kategorii wiekowej. Polska podzielona jest na 6 okręgów, a my wraz z województwem wielkopolskim i lubuskim tworzymy grupę A.  Dziewczynki i chłopcy ścigają się w oddzielnych grupach.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło 55 chłopców i 33 dziewczynki. Oliwia i Stefan zdobyli tytuły mistrzowskie.

Brawa dla naszych Mistrzów i wielkie gratulacje dla całego teamu, bo trzeba powiedzieć, że to był dobry start całej grupy, której trenerami są Grzegorz Durdyń i Jakub Cymerman. Miejsca pozostałych naszych zawodników: Małgorzata Buńkiewicz – 11. Oliwia Szulczyńska – 12. Kamila Siewior – 15. Gabrysia Sadłowska – 24. Antek Jelonek – 6. Mikołaj Kordyka – 12. Adrian Lech – 13. Dawid Mularczyk – 17. Ziemek Gielniak – 20. Cyprian Włodarz – 24. Jakub Nowoświecki – 35. Jan Kisiel – 41.

Ostatniego dnia regat, dodatkowo rozgrywane są sprinty, czyli krótkie wyścigi, w których startuje 10 najlepszych dziewczynek i chłopców, wyłonionych w wyścigach flotowych. Tutaj mistrzynią została również Oliwia! Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobył Antoni Jelonek!