Strona główna » MŚ 2020 – Laser Standard w Melbourne z udziałem kadrowiczów SEJK Pogoń

MŚ 2020 – Laser Standard w Melbourne z udziałem kadrowiczów SEJK Pogoń

by ZOZŻ

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajął 38. miejsce w mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Standard. Jego klubowy kolega Jakub Rodziewicz był 45., a triumfował Niemiec Philipp Buhl. W Melbourne rywalizowało 124 żeglarzy z 45 krajów (czytaj więcej).

T. Kubiak bardzo dobrze rozpoczął mistrzostwa – wygrał nawet drugi wyścig i po pierwszym dniu plasował się na szóstej pozycji, ale w kolejnych startach niespełna 26-letni zawodnik znacznie jednak spuścił z tonu i stopniowo obsuwał się w klasyfikacji generalnej. W walczącej o medale tzw. złotej flocie zajmował odległe lokaty i ostatecznie przypadło mu 38. miejsce.Trzeci w srebrnej flocie był J. Rodziewicz, a to oznacza, że zakończył regaty na 45. pozycji. W porównaniu do ubiegłorocznego czempionatu globu biało-czerwoni zanotowali nieznaczny postęp – w Sakaiminato Jakub był 49., a Tadeusz 58. W Japonii była jednak liczniejsza obsada, bo o medale rywalizowało 158 żeglarzy z 57 państw.
W Australii najlepszy okazał się Philipp Buhl. To pierwszy triumf 30-letniego Niemca, który dwa lata temu w mistrzostwa świata w Aarhus uplasował się na trzeciej pozycji.
W najbliższą niedzielę – 23 bm. – w Melbourne rozpoczną się mistrzostwa świata w kolejnej olimpijskiej klasie – Laser Radial. Na starcie staną Agata Barwińska (MOS SSW Iława), i Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). W zeszłym roku w Sakaiminato ta pierwsza była 22., a Kwaśna 49.

autor: mb , źródło: PAP